Koro Protein Bar - 60g
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
Couldn't load pickup availability
Free Delivery
Free delivery for orders over 65€
What is it?

Koro Protein Bars are the ultimate delicious high-protein snack!
Each bar high in protein contains a triple chocolate coated layer for ultimate pleasure. They are the perfect way to get your protein intake in an ultra healthy and gourmet snack.
It provides you with all the nutrients the body needs for only 211kcal!
ARE PROTEIN BARS GOOD FOR YOU?
A protein bar can be a healthier alternative to regular chocolate bars. When eaten in moderation, they can be a great addition to a healthy, balanced diet and can help you achieve your fitness goals.
WHEN SHOULD I EAT A PROTEIN BAR ?
You can eat a Koro protein bar whenever you want! They work great as a post-workout snack to help your muscle recovery or just as a snack during work if you don't have time to eat!
Eating a protein bar is an easy way to increase your protein intake. So you can enjoy a Koro protein bar as a nutritious snack.
It can help you achieve your muscle building and weight loss goals, as it contains up to 19g of protein per bar!
Protein helps you also help you feel full longer, so you can consume Koro bars alongside a healthy diet and regular exercise to reduce those cravings when trying to lose weight.
Values nutritional




ALLERGY ADVICE : For allergens, see ingredients in bold . May also contain traces of egg, gluten, peanuts and nuts.
Review of a coach
Ideal for a quick snack when you don't have the time to still have your protein intake!
Ps: The taste is magic!
Similar Products
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
Products Viewed
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 2,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 2,90 €
- Unit price
- per