PURE Bar - Puls Nutrition
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Product Description
PURE 100% natural bars are made with minimal ingredients. They include egg whites as a source of high quality protein, dates and nuts for the perfect texture.
- 100% natural with minimal fruit, nut and egg white protein ingredients
- 10 g of egg white...
10 customers are viewing this product
Couldn't load pickup availability
Free Delivery
Free delivery for orders over 65€
Product Description
PURE 100% natural bars are made with minimal ingredients. They include egg whites as a source of high quality protein, dates and nuts for the perfect texture.
- 100% natural with minimal fruit, nut and egg white protein ingredients
- 10 g of egg white protein with high bioavailability and a complete amino profile
- Very good source of fiber
- Free of dairy, gluten, soy, palm oil
- No added preservatives, artificial sweeteners, colors or flavors
- Tasty taste and soft texture
Ingredients and nutritional values
Similar Products
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Products Viewed
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per
Example product title
- Regular price
- 2,20 €
- Regular price
-
2,20 € - Sale price
- 2,20 €
- Unit price
- per