Organic Digestive Comfort Infusion - 20 Sachets
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Special infusion for digestion
- Organic and vegan
- Subtle synergy of organic plants
Couldn't load pickup availability
Free Delivery
Free delivery for orders over 65€
Quality label
Product Description
What is it?
Digestive comfort infusion is a subtle synergy of 6 organic plants: lemon balm, anise, gentian, chamomile, star anise and peppermint.
A sweet and suave infusion, with fresh and aniseed notes.
Nutritional information
Ingredients: Lemon balm* (Melissa officinalis), peppermint* (Mentha piperita), chamomile* (Matricaria chamomilla), anise* (Pimpinella anisum), anise star* (Illicium verum), gentian* (Gentiana lutea).
(*) Ingredients from organic farming.
Advice for use: Pour some water simmer in a cup, then steep one sachet for 3-5 minutes. Drink 3 cups a day, preferably after meals.
Similar Products
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
Products Viewed
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per
- Regular price
- 3,90 €
- Regular price
-
- Sale price
- 3,90 €
- Unit price
- per